Sanayi Tipi Halı Yıkama Makinası Fiyatları

Sanayi tipi halı yıkama makinası fiyatları ile ilgili öğrenmek istediklerinizin tamamı sitemizde. Halı yıkama makinaları; sanayi tipi halı yıkama makinaları ve ev tipi halı yıkama makinaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Otomatik halı yıkama makinası hakkında tüm merak ettiklerinizi içeren bu yazının içeriğinde neler var onlara bakalım isterseniz:

Sanayi Tipi Halı Yıkama Makinası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Endüstriyel halı yıkama makinası fiyatları incelendiğinde iki tip makina olduğu görülecektir. Birincisi Masa Tipi Tam Otomatik Halı Yıkama Makinaları, ikincisi de Raylı Sistem Otomatik Halı yıkama makinalarıdır. Bu makinaların fiyatları belirlenirken dikkat edilecek hususlar şunlardır:

 • Makinanın sahip olduğu fırça sayısı – 4,5,6,8,10,12,14,16 fırçalı otomatik halı yıkama makinası çeşitleri vardır.
 • Makinanın gücü: Kaç kW gücünde olduğu.
 • Kontrol sistemi (PLC, manuel vs)
 • Yıkama kapasitesi: Günde kaç m² halı yıkayabildiği
 • Maksimum halı koyma genişliği: 250 cm den 450 cm e kadar değişen ölçülerde.
 • Taşıyıcı Bant hızı: Dakikada kaç metre?
 • Su Tüketimi: Dakikada kaç litre su tüketiyor?
 • Kontrol paneli: Dokunmatik mi, normal mi .. gibi

Bu kriterlere göre makinaların fiyatları değişmektedir. Fırça sayısı ve maksimum halı koyma genişliği arttıkça sanayi tip halı yıkama makinası fiyatları da değişmektedir. En ekonomik olarak manuel kontrollü, 4 fırçalı, 250 cm halı koyma genişliğinde makinalar üretilmektedir. Ülkeden ülkeye değişen ev büyüklükleri gibi değişkenler de alınacak halı yıkama makinasının büyüklüğünü etkilemektedir. Örneğin Türkiye’de 250 cm genişliğinde halılar daha çok kullanılmaktayken, Orta doğu ülkelerinde 400 cm civarında halılar daha yaygındır. Bu nedenle yurt dışına üretilen makinalar ile Türkiye için üretilen makinalar farklı büyüklükte olabilmektedir. İhracat yapan firmalar da zaten bu durumu göz önünde bulundurmaktadır.

8 fırçalı otomatik halı yıkaması fiyatları ile 12 fırçalı otomatik halı yıkama makinası fiyatları aynı değildir.

Endüstriyel Halı Yıkama Makinası Fiyatları Ne Kadardır?

Sitemizde bulunan endüstriyel halı yıkama makinalarının fiyatlarını inceleyebilir ve fiyatlar hakkında genel bilgi edinebilirsiniz. Görüldüğü gibi fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Güncel fiyatlar incelendiğinde (Mayıs 2019 itibariyle) tam otomatik halı yıkama makinası almak isteyen birisinin en az 60000 TL’yi gözden çıkarması gerektiği görülmektedir.

Halı yıkama makinesi üreticileri arasında yer alan PAK Makina’ya güvenebilirsiniz.

Halı yıkama makinaları fiyatları üzerinde etkili olan faktörler sadece teknik faktörler değildir. Aynı zamanda yurt dışından alınan parçaların değişkenlik gösteren fiyatları da bunun üzerinde etkilidir. Örneğin günümüzün pandemisi olan Koronavirüs Covid-19 nedeniyle yurt dışından yapılan ihtalatlarda kesintiler ve gecikmeler yaşanmaktadır. Bu durum otomatik halı yıkama makinası piyasası üzerinde de oldukça etkili olmuştur. Zamanla söylenebilir ki temizlik makinaları daha çok önem kazanacak ve insanların temizlik makinelerine olan ilgili artarak devam edecektir. Bu da halı yıkama sektörüne girmeyi düşünen firmalar için kriz geçtikten sonra bir fırsat çıkarmak anlamına gelebilir. Halı temizleme ve koltuk yıkama bu süreçten sonra çok daha önemli hale gelecektir.

En İyi Halı Yıkama Makinası Hangisidir ?

En iyi halı yıkama makinası iş yoğunluğunuza en uygun, size zarar ettirmeyecek makinadır. Örneğin 30000 nüfuslu bir ilçede 12, 14, 16 fırçalı bir halı yıkama makinesi almak çok mantıklı olmayabilir. Günlük halı yıkama kapasitesi iyi değerlendirilmeli ve buna uygun seçim yapılmadır. Başka bir örnek vermek gerekirse evlerin çok büyük olduğu Suudi Arabistan, Irak, Katar, Kuveyt gibi ülkelerde alınan makinaların büyüklüğü ile Belçika, Fransa, Almanya gibi ülkeler için alınan makina büyüklükleri aynı olmamalıdır. Biz firma olarak hangi ülkede halı yıkama tesisi açılmak isteniyorsa yada hangi bölgede ona uygun makina büyüklüğü ve fırça sayısı öneriyoruz. Tam otomatik halı yıkama makinası fiyatları makinaların büyüklüğüne ve fırça sayısına göre değiştiği için işe ve çalışılan bölgeye uygun makina seçimi çok önemlidir. Tabi sadece bir halı yıkama makinesi almak yeterli değildir aynı zamanda iyi bir de halı sıkma makinası almak gereklidir. Masa tipi tam otomatik halı yıkama makinesi almaya ekonomik durumu yetmeyenler manuel (elde) halı yıkama makinaları ile de bu halı yıkama işine başlayabilirler.

Koltuk Yıkama Makinası İle Halı Yıkanabilir mi ?

Koltuk yıkama makinası ile ev tipi halılar yıkanabilir mi sorusuna hayır olarak cevap veriyoruz. Bunun nedeni koltuk yıkama makinalarının kalınlığı fazla olan halılarda diplere inememesidir. Ancak sert zemin halıları olarak tabir ettiğimiz yurt, pansiyon, halıfleks kaplı tüm zeminler, otel, lokanta ve cami halıları koltuk yıkama makinaları ile yıkanabilir. Bu noktada tavsiyemiz Anafor koltuk yıkama makinası ile aliminyum halı yıkama aparatı alarak halıları yıkamak olacaktır. Yerinde halı yıkama nasıl yapılır ? sorusuna ise cevap olarak manuel halı yıkama makinaları ile yapılabilir diyoruz ancak bu durumda da suyun evin zeminine zarar vermesi mümkündür. Buna da çözüm olarak ıslak kuru vakum makinası ile bulunabilir ancak sonuç olarak sağlıklı bir temizlik olmayacaktır. Bu nedenle ev tipi halı yıkama makinası ile bu temizlik yapılması yönündedir. Örneğin Fakir halı yıkama makinası, Arçelik halı yıkama makinesi, Arnica, Fantom, Beko ve Philips markaları da işinizi görebilir. Satışını yaptığımız halı koltuk yıkama makinası ev tipinden ziyade endüstriyel kullanım içindir. Zamanla ev tipi halı yıkama makinaları da üretmeye başlayabiliriz. Makinamız oto halı yıkama makinası olarak koltuk temizleme makinesi olarak ve araç tavanlarını temizlemek için kullanabilir. Buharlı koltuk yıkama makinası satışımız da bulunmaktadır.

2. El Sanayi Tipi Halı Yıkama Makinası Fiyatları Ne Kadardır ?

Biz firma olarak 2. El sanayi tipi halı yıkama makinası satmıyoruz ancak bazı durumlarda alıcı ve satıcıları karşılaştırarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Halı yıkama makinası tavsiye olarak söylüyor ancak satış işlemine karışmıyoruz. Aynı şey halı sıkma makinası, halı kurutma makinası, halı paketleme makinası, parça yıkama makinası, yorgan yıkama makinası için de geçerlidir. Dilerseniz bizden ikinci el makina fiyatı da alabilirsiniz.

Günümüzde modern teknolojinin sınırsız avantajlarını kullanan halı sektörü kendini sürekli yenilemektedir. Her yıl yeni trendlerin, kalitelerin ortaya çıktığı halı sektörü gelişimin sınırlarını zorlamaya devam etmektedir. Bu nedenle kullanılan halı yıkama makinalarının da bu yeniliğe ayak uydurması gerekir.

 1. SOG diyor ki:

  Merhaba ben size Arnavutluktan yazıyorum. Ürünlerinizle ilgileniyoruz. Lüften bize ürünlerin detaylı katalogu, fiyat listesi ve teknik özelliklerini atar mısınız. Halı yıkama makinası, halı sıkma makinası, koltuk yıkama makinası, zemin temizleme makinası bakıyoruz.

 2. Fikret Hakan diyor ki:

  12 Fırçalı HALI YIKAMA Makinası Fiyatları hakkında bilgi almak istiyordum. Ayrıca Bursa ve Adana da makinalarınızı görebileceğimiz bir yer var mıdır ?

 3. Erse diyor ki:

  Ermenistanda bulunan müşterimiz için 10 fırçalı makina istiyoruz. Lütfen proforma gönderin. Eğitim de istiyoruz. Ayrıca transport kime ait bunu da belirtin lütfen. İyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıklayın
1
Yardım İster misiniz?
Merhaba ben Barış. Size nasıl yardımcı olabilirim. (Hello I am Baris. Need help? )