Koltuk Yıkama Makinesi Fiyatları

Koltuk yıkama makinesi fiyatları ve çeşitlerini detaylı incelediğimiz bu yazımızda aşağıdaki soruların da cevaplarını vermek istiyoruz. Bu yazıda sitemizde bulunan koltuk yıkama makinelerinin fiyatlarını da ayrıca bulabilirsiniz. Koltuk yıkama işi yapmak isteyenler için tüm detaylar yazımızda. Koltuk, yatak, perde, kanepe, sert zemin halıları gibi yüzeyleri temizlemekte kullandığımız koltuk yıkama makinalarının teknik özelliklerini de bulabileceğiniz bu yazımızın içeriği şu şekildedir :

  1. Koltuk yıkama makinası fiyatları ve modelleri
  2. Koltuk yıkama işine başlama maliyeti ne kadardır?
  3. En iyi taşınabilir koltuk yıkama makinası hangisidir ?
  4. Profesyonel ve Yarı Profesyonel Koltuk Yıkama Makinaları arasındaki farklar nelerdir ?
  5. Koltuk yıkama makinası fiyatları düşer mi ? Taksit Seçenekleri Nelerdir ?
  6. Buharlı koltuk yıkama makinası SPC 4200

1- Koltuk yıkama makinesi fiyatları ve modelleri

Koltuk yıkama makinesi fiyatları makinaların teknik özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Koltuk yıkama makinaların fiyatlarına etki eden faktörler şunlardır:

Voltaj : Koltuk yıkama makinalarının neredeyse tamamı 220 Volt ile çalışır. Evlere koltuk yıkama hizmeti vermek için gidildiğinden dolayı 220 Volt tercih edilmektedir. Sanayi elektriği olan 380 Volt ile bazı oto yıkamalarda kullanılan özel üretim koltuk yıkama makinaları görülebilir.

Vakum Motor Gücü : Vakum motor gücü bir koltuk yıkama makinesi için en önemli faktörlerden birisidir. Vakum gücü ne kadar güçlü ve dengeli olursa koltuğun da temizlenmesi o kadar iyi olur. Piyasada genellikle 1200 Watt, 2400 Watt, 2800 Watt ve 3600 Watt gücünde makinalar bulunmaktadır. Bu makinaların üretimi sırasında kullanılan vakum motorunun da kaliteli üretilmiş olması şarttır. Makinalar araştırılırken bu faktörlere dikkat edilmelidir. Aynı zamanda vakum motoru bozulduğunda tamiri için ne kadar ücret isteneceği de sorulmalıdır.

Isıtma Gücü : Suyu ısıtma özelliği olan koltuk yıkama makinalarında bu değer önemlidir. Bazı koltuk yıkama makinaları suyu kendi haznesinde ısıtabilmektedir. Bu makinalar tam profesyonel olarak tanımlanmaktadır. Isıtma gücü de Watt cinsinden belirlenmektedir. Isıtma gücünün yüksek olması suyun daha çabuk ısıtılacağı anlamında gelmektedir.

Temiz ve Kirli Su Tankı Kapasitesi : Bir koltuk yıkama makinesi için en önemli teknik değerlerden birisidir. Temizlik esnasında makinanın alabileceği temiz suyun ve kirli su kapasitesinin fazla olması istenen bir durumdur. Sürekli su doldurup boşaltmak gereksiz zaman kaybına neden olmaktadır. Bu değerler genellikle 10 ile 20 litre arasında değişmektedir.

Maksimum Yüzey Performansı : Bir koltuk yıkama makinasının saatte temizleyebileceği metrekare cinsinden alanı ifade etmektedir. Bu değer ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir.

Makinanın Ağırlığı : Bu değer özellikle koltuk yıkama işini yapanlar veya yapmayı düşünenlerin üzerinde en çok durduğu değerlerdendir. Makinanın ağırlığının fazla olması yerinde koltuk yıkama işi yapanlar için zorluklar çıkarabilir. Özellikle asansör olmayan binalarda makinayı üst katlara taşımak ve indirmek sorun olmaktadır. Bu nedenledir ki özellikleri iyi ancak ağırlığı 30 kilogram altında olan makinalar daha çok tercih edilmektedir.

Makinanın Boyutları : Koltuk yıkama makinasının boyutları yerinde koltuk yıkama hizmeti verenler için önemli bir değişkendir. Makinanın çok büyük boyutlarda olması taşınabilirliğini olumsuz etkiler. Makinanın hatchback bir arabanın dahi bagajına rahatça sığması istenen bir durumdur. Diğer taraftan çok küçük bir makinayla müşterinin evine gitmek de olumsuz bir izlenim bırakabilir. Profesyonel görünümlü ancak çok da büyük olmayan bir makina tercih sebebi olabilir. 

Bunların dışında hava debisi, püskürtme düzeyi, püskürtme basıncı, pompa güç değeri ve çalışma frekansı da diğer faktörler arasında yer alır.

2- Koltuk yıkama işine başlamanın maliyeti ne kadardır?

Bu soruya basitçe cevap vermek gerekirse sadece koltuk yıkama makinası ve deterjanla bu işe başlanabilir. Tabi araç kullanmak gerekiyorsa ve hazırda bir araç yoksa bunun da alınması gerekebilir. Koltuk yıkama işine nasıl başlanır ? isimli makalemizde detaylı bilgi mevcuttur. Oradan bakabilirsiniz. Koltuk yıkama makinesi fiyatları da en uygun koşullarda sitemizde. PAK Makina olarak sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

https://www.pakmakina.com/koltuk-yikama-isine-nasil-girilir-nelere-dikkat-edilmelidir/

3. En iyi taşınabilir koltuk yıkama makinası hangisidir ?

İlk maddede belirttiğimiz teknik özellikleri en çok sağlayan ve bütçenize en uygun makinayı tercih etmelisiniz. En iyi koltuk yıkama makinası size en iyi teknik özellikleri veren makinadır. Bizim tavsiyemiz Safran Anafor 12 /16 ve 9 /15 P modelleridir. Bu modellerin teknik özellikleri ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

   ModelANAFOR 12/16
   Voltaj220 V / 50 Hz
   Vakum Motor Gücü1400 Watt x 2 (Egzoz Motorlu)
   Isıtma Gücü1900 Watt (Termik korumalı, rezistanslı)
   Su Pompası55 Watt
   Temiz Su Kapasite12 Lt
   Kirli Su Kapasite16 Lt
   Ağırlık28 Kg
   Boyutlar40 x 64 x 70 cm
   Kablo Boyu4 m.
   Aksesuarlar♦Koltuk yıkama aparatı ♦2,5 m emiş hortumu
♦Emiş hortumuna entegre su püskürtme hortumu
   Fiyat 4750 TL + KDV

Profesyonel Koltuk Yıkama Makinası Safran Anafor 12/16

   ModelANAFOR 9/15 P
   Voltaj220 V / 50 Hz
   Vakum Motor Gücü1400 Watt x 2 (Egzoz Motorlu)
   Isıtma Gücü1000 Watt (Termik korumalı, rezistanslı)
   Su Pompası55 Watt
   Temiz Su Kapasite9 Lt
   Kirli Su Kapasite15 Lt
   Ağırlık22 Kg
   Boyutlar35 x 54 x 50 cm
   Kablo Boyu4 m.
   Aksesuarlar♦Koltuk yıkama aparatı ♦2,5 m emiş hortumu
♦Emiş hortumuna entegre su püskürtme hortumu
   Fiyat 4590 TL + KDV

Yerinde Koltuk Yıkama Makinası Anafor 9/15 P

4. Profesyonel ve Yarı Profesyonel Koltuk Yıkama Makinaları arasındaki farklar nelerdir ?

Profesyonel bir koltuk yıkama makinası ısıtma gücü, vakum gücü, kullanılan koltuk yıkama aparatı gibi özellikleriyle diğer makinalardan ayrılır. Eğer buharlı koltuk yıkama makinası alınacaksa bu makinanın da buhar gücü önemlidir. Yarı profesyonel koltuk yıkama makinaları daha ekonomik olduğundan dolayı koltuk yıkama işine yeni başlayanlar yada ekonomik olarak uygun bir makina almak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Yarı profesyonel koltuk yıkama makinalarına örnek olarak Safran EDW 723 C koltuk yıkama makinasını verilebilir. Bu makinanın ısıtma gücü yoktur ve klasik koltuk yıkama aparatı kullanılmaktadır. Koltuk yıkama makinesi fiyatı da ona göre uygundur. Bu makinalara aynı zamanda çekyat yıkama makinası da denmektedir.

MODEL:  EDW 723 C
Voltaj: 220 V / 50 Hz
Çalışma Sistemi: Yıkamalı Süpürücü
Su Pompası: 55 Watt
Vakum Motoru: 3
Motor Gücü: 1200 x 3
Temiz Su Kapasite: 16 Lt
Kirli Su Kapasite: 72 Lt
Ağırlık: 28 Kg
Boyutlar (ExBxY) : 71 x 65 x 105 cm
Gövde: İnox
Fiyat: 3000 TL (KDV Dahil)

Yarı Profesyonel Koltuk Yıkama Makinası

5. Koltuk Yıkama Makinesi Fiyatları Düşer mi ? Taksit Seçenekleri Nelerdir?

Koltuk yıkama makinesi fiyatları kullanılan parça ve işçilik fiyatlarına bağlı olarak değişmektedir. Yurt dışından alınan yedek parça maliyetlerine bağlı olarak koltuk yıkama makinası fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Bu nedenledir ki Dolar yada Euro kurunun düşmesi yedek parça, nakliye gibi masrafları doğrudan ilgilendirdiğinden buna bağlı olarak fiyatlar düşebilir. Ürünlerimiz her ne kadar yerli üretim olsa da kullanılan bazı parçaların ve nakliye giderlerinin dövize bağımlılığı maalesef devam etmektedir. Yerli üretim arttıkça bu sorunların da azalacağını düşünüyoruz. Ürünlerimizi taksitle de alabilirsiniz. Dilerseniz n11 mağazamız üzerinden yada kredi kartınızla mail order sistemi üzerinden taksit yapılmaktadır. Bazı ürünlerde kredi kartına göre değişmekle birlikte 12 Taksit yapabilmekteyiz.

6. Buharlı Koltuk Yıkama Makinası SPC 4200

https://www.pakmakina.com/koltuk-yikama-makinesi-fiyatlari/
Buharlı Koltuk Yıkama Makinası SPC 4200

Sıcak suyla temizleyen bir koltuk yıkama makinasındansa buharlı koltuk yıkama makinası düşünüyorsanız tavsiyemiz SPC 4200 modelidir. Buharlı makinaların en önemli özelliği çalışma kolaylığıdır ve buharlı makinalar zor yüzeylerde etkili temizleme performanslarıyla ön plana çıkarlar. COVID-19 gibi virüslere karşı da hijyenik temizlik sağlar. Aynı zamanda kimyasal temizlik maddesi içermediğinden çevre dostudur, doğaya zarar vermez. Koltuk yıkama makinesi fiyatları açısında bakarsak buharlı koltuk yıkama makinaları biraz daha pahalıdır.

Buhar ile temizlik yapılırken yüksek sıcaklıklardaki buhar püskürtülür. Buhar yüzeyde bulunan mikroskobik boşluklara girer ve bu şekilde en zorlu kirleri bile temizler. Buharla temizlik yaparken herhangi bir deterjana ihtiyaç duyulmaz. Deterjanın çıkaramayacağı çok zorlu kirler yüksek sıcaklıkta püskürtülen buhar ile temizlenebilir. Buhar özellikle alerji hastaları ve küçük çocukların yaşadığı evler için ideal ve hijyenik temizlik metodudur. Aynı zamanda kimyasal temizlik maddeleri kullanılmaması personelin ve yüzeylerin de bu kimyasallardan korunmasını sağlar.

Buharlı Koltuk Yıkama Makinası SPC 4200 Teknik Özellikleri

   Voltaj 20 V / 50 Hz
   Toplam Güç4.200 Watt
   Çalışma Basıncı6 Bar
   Buhar Çıkış Sıcaklığı120 C
   Temiz Su Kapasitesi7.5 Lt
   Kullanım KapasitesiSınırsız
   Basınç ŞalteriVar
   Basınç ÖlçerVar
   Buhar Hazır GöstergesiVar
   Buhar AyarıVar
   Düşük Su GöstergesiVar
   Buhar Hortum Uzunluğu5 m
   Kazan MalzemesiAISI Krom Paslanmaz Çelik
   Boyut45x70x85x35 cm
   Ağırlık25 Kg

 1. Murat diyor ki:

  Bu makinalarla oto koltukyıkama yapılabilir mi. Karcher yada Powerwash tan daha mı iyidir. Buharlı koltuk yıkama makinesi mi daha iyidir yoksa sıcak suyla yıkayan mı. Teşekkür ederim. Sakarya’dan Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıklayın
1
Yardım İster misiniz?
Merhaba ben Barış. Size nasıl yardımcı olabilirim. (Hello I am Baris. Need help? )