Halı Yıkama İşiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Otomatik halı yıkama makinaları halı yıkama işini profesyonel  yapmak, personele olan bağımlılığı azaltmak hizmet kalitesini artırmak daha kısa sürede daha fazla halıyı çok daha fazla hijyenik ve ekonomik yıkamak isteyen firmaların kullandıkları makinalardır.

Fırça sayısı her marka ve modelde farklılık göstermekle beraber  makine almadan önce bulunduğunuz bölgeyi ( müşteri potansiyeli ortalaması açısından önemli ) iyi analiz etmelisiniz. Otomatik halı yıkama makinesinin kurulacağı dükkanın büyüklüğü de önemlidir.

Örneğin  50 m² bir dükkanda 12 fırçalı otomatik halı yıkama makinesini koyduğunuzda çok fazla alan kaplayacağından halı sıkma makinesi halı askılıklarını koymak gibi bir şansınız olmayacaktır.

Ayrıca gelen halıların istiflenmesi , sevk edilecek halıların paketlenmesi ve istiflenmesi, deterjan ve su tanklarının kaplayacağı alan, ofis olarak kullanacağınız alan dükkan içerisinde rahat hareket edebilmeniz gereken alanları da hesapladığımız da otomatik halı yıkama makinesi alacak olan müşterilerimizin en az 120 m² bir dükkan tutulması gerekmektedir.

Otomatik halı yıkama makinelerinin fiyatları neden bu kadar çok değişiklik göstermektedir ?

Bu sorunun cevabı gayet basittir. Makine üzerindeki fırça sayısı bir etken olmakla birlikte tek sebep bu değildir. Kullanılan malzeme cinsi ,kalınlığı ve paslanmazlık durumu , kontrol paneli ,fırça baskı ayar sistemi, durulama sistemi, gelberi sistemi ,  kullanılan motor güçleri ve markaları, redüktör güç ve markaları fiyatları belirleyen ana unsurlardır.

8 disk 2 silindir fırçalı olmasına karşın ,2-2,5 mm gövde kalınlığında profilden imal edilmiş, pistonlu pnömatik fırça baskı ayar sistemine sahip manuel kontrol panelli 140-150 cm yüksekliğinde , üzerinde standart altı kalite ve motor kullanılan bir otomatik halı yıkama makinesi ile 4 mm özel büküm paslanmazlık garantili malzemeden imal edilmiş, mekanik dişli asansör fırça sistemine sahip , dijital kontrol panelli 180-190 cm yüksekliğindeki bir otomatik halı yıkama makinesinin fiyatı arasında en az %30 luk bir fark olması gayet doğaldır.

Peki 2 mm gövde kalınlığında ve pistonlu fırça baskı ayar sistemine sahip olsa ne olur ?

Gövdede zamanla sarkmalar oluşabilir ve makinanın gönyesi siz farkına bile varamadan günden güne kayabilir . bu nedenle sürekli bant kayması problemi yaşayabilirsiniz.

Fırça baskı ayar sistemi önemlimi ?

Fırça baskı ayar sistemi yıkadığınız halıların kalitesini belirler. Havalı piston sistemi ile çalışan fırça baskı ayar sistemindeki pistonların keçeleri zamanla aşınarak hava kaçırmaya başlayacaktır . bu kaçınılmazdır. Dolayısı ile siz fırçaları ne kadar bastırırsanız bastırın fırçalar yukarı kaçacak ve halıya yeterli baskıyı veremeyecektir. Aynı zamanda Pistonların aşınmasından dolayı en sağdaki fırça ile en soldaki fırçanın halıya baskısı aynı olmayacak ve kaliteli bir yıkama hizmeti verilemeyecektir.

Halı Yıkama İşiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıklayın
1
Yardım İster misiniz?
Merhaba ben Barış. Size nasıl yardımcı olabilirim. (Hello I am Baris. Need help? )